Publikované

Mydlo, olé!

Poznáš kastílske mydlo? My sme veru nepoznali, no o to sme radšej, že sa to zmenilo. Teraz je stálicou našej kúpelne a nemenili by sme ho za nič. Je to jednoducho klasický fešák a má kopu dobrých vlastností. Pôvodom je zo Španielska a ako každý správny gentleman, je prirodzený vegán a neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Namiesto nich je v ňom poriadna dávka olivového oleja. Ten sa vyznačuje hydratačnými účinkami, pomáha udržiavať vlhkosť, regeneruje, pokožku nevysušuje, a preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorých trápi suchá alebo citlivá pokožka.  Čo by si teda povedal/-a na všetky benefity kastílskeho mydla v tekutej podobe, s praktickým dávkovačom a s neprehliadnuteľným obalom?

Pokračovať v čítaní Mydlo, olé!

Publikované

10 úspechov Cruelty Free International

Veľakrát sa zdá, že boj za práva zvierat je bojom s veternými mlynmi. Vyžaduje si množstvo zdrojov, práce a najmä ľudí zapálených pre vec. No namiesto hádzania flinty do žita treba neustále myslieť na cieľ a nakoniec sa dostavia aj výsledky. V Cruelty Free International by o tom vedeli rozprávať, počas svojej histórie už určite zažili množstvo sklamaní, no podarili sa im aj skutočne veľké veci. Pozrite sa aké.

Pokračovať v čítaní 10 úspechov Cruelty Free International

Publikované

Je kozmetika v EÚ naozaj netestovaná na zvieratách (cruelty-free)?

Ako začať. Debata o cruelty-free kozmetike je nekonečná. Vstupuje do nej množstvo faktorov, ktoré veľakrát ovplyvňujú výsledok. Napríklad ako človek nechce vidieť niečo, čo je v rozpore s jeho presvedčeniami či ako verí iba tomu, čo podporuje jeho svetonázor. V marci roku 2013 sa zdalo, že sa podarilo povzniesť nad čiastkové záujmy zainteresovaných strán a dosiahnuť vyšší cieľ. K zákazu testovať kozmetiku na zvieratách v EÚ sa tak pridal aj zákaz takúto kozmetiku predávať. Ochrancovia zvierat pookriali, predsa len, bol to výsledok viac ako 20-ročného boja. A tak razom prišiel raj. Alebo len vlk v ovčom rúchu? Veď ako by povedal klasik, ak je všetko netestované, tak nie je netestované nič, nie? Prečo by sme mali vôbec niečo riešiť, však? Ako vždy, keď sa človek odhodlá niečo spochybniť a pozrieť sa na problém bližšie, zistí, že realita nie je taká ideálna ako naše predstavy. Aké sú teda fakty? Najprv sa pozrieme na Nariadenie o kozmetických výrobkoch, potom na nariadenie REACH, oznámenie Európskej komisie, stanovisko Cruelty Free International a nakoniec sa pokúsime dospieť k záveru.

Pokračovať v čítaní Je kozmetika v EÚ naozaj netestovaná na zvieratách (cruelty-free)?

Publikované

Kto je Zbojník Paprčka?

Pri vyberaní názvu sme vyperspirovali hektolitre kreatívneho potu, a to z prostého dôvodu. Pre nás sú jednoducho také tie klasické pomenovania, ktoré vymyslíte za päť sekúnd počas jazdy autom do obchodu, nudné ako šľak, a tak sme hľadali niečo, čo v nás zarezonuje alebo, ak chcete inými slovami, rozozvučí tvorivosťou neuróny, ktoré potom telom budú vysielať šteklivé elektrické impulzy (50 Shades of Creativity).

Pokračovať v čítaní Kto je Zbojník Paprčka?

Publikované

Dezodorant náš každodenný…

Opica so zdvihnutou rukouOdvtedy, čo sa svetom rozšírili chýry, že hliník, ktorý je jednou z hlavných zložiek konvenčných antiperspirantov, nie je až tak úplne kóšer, a že ani samotné antiperspiranty nie sú pre naše telo práve najšťastnejšou voľbou, ubehlo už pár rokov. Hliník tu ale dnes určite rozoberať nejdeme, na túto tému existuje už množstvo rôznych článkov, dokumentov aj názorov, zato sa však na zúbky pozrieme samotnému poteniu, tomu, ako ho v dnešnom modernom svete zvládnuť bez toho, aby sme si pod pazuchy museli capkať niečo, za čo by nás matička príroda určite nepochválila, a prezradíme si, prečo je pre nás dezodorant lepšou voľbou.

Pokračovať v čítaní Dezodorant náš každodenný…