Posted on Vložiť komentár

Doprava v (pred)vianočnom období

Predvianočná dopravná kalamita je už na obzore, a preto sme na nasledujúci týždeň zaviedli trochu špeciálny režim. Asi najpodstatnejšia je pre teba táto informácia:
Objednávky prijaté do 16. 12. 2018 (nedeľa) do 20.00 hod s platbou kartou/na dobierku stihnú prísť do Vianoc. Prečo to tak je?

  • Zásielkovňa (2,90 €) a Kuriér na adresu (4,50 €): doručenie je 2 dni po tom, čo podáme balíček (D+2). Zabezpečuje nám ich Zásielkovňa a tento termín si stanovila ona (aj v prípade zásielok odoslaných neskôr však urobia všetko, čo bude v ich silách, aby to do Vianoc stihli, akurát to už nevedia zaručiť).
  • Doručenie na poštu (3,50 €): balíčky do 2 kg posielame ako list 1. triedy, preto je ich doručenie 1 deň po tom, čo podáme balíček (D+1). Ťažšie musia ísť ako balík, preto je doručenie 2 dni po podaní (D+2). No keďže pošta zažíva pred Vianocami extrémny nápor, už teraz sa objavujú drobné meškania, a preto sme sa rozhodli nechať tam túto časovú rezervu. Pre istotu si to teda cez poštu nenechávaj, prosím, na poslednú chvíľu, lebo žiadne konkrétne termíny na zaistenie doručenia do Vianoc, pošta skrátka nemá stanovené a záruku neposkytuje (lehoty dodania D+1 a D+2 nie sú garantované, aj keď vo všeobecnosti sa dodržiavajú).

Pre tých, čo si radi doprajú trošku adrenalínu, je tu ešte dátum 19. 12. 2018 (streda) do 20.00 hod (opäť v prípade platby kartou/na dobierku). Tieto dva spôsoby dopravy sú expresné (preto ten vyšší poplatok), ale možno niekomu zachránia Vianoce. 🙂

  • Expresný večerný kuriér v BA (6 €): zabezpečuje ho Zásielkovňa, rozvoz balíčkov je medzi 18.00 a 22.00 hod v rámci Bratislavy po dohode s kuriérom. Tento termín si opäť stanovila ona.
  • Expresný kuriér na adresu (6 €): zabezpečuje ho pošta, no je to taká trochu nadštandardná služba – lehota dodania (t. j. D+1) je v tomto prípade garantovaná. 

No a pre tých, čo nestihnú ani tento termín, tu ešte vždy máme darčekové poukážky, ktoré po prijatí platby obratom posielame na mejl (najneskôr však do 24 hodín).

Posted on Vložiť komentár

Nebojme sa tuhého šampónu

Očistná fáza

Pri prechode z klasického konvenčného šampónu na prírodné mydlo na vlasy dočasne nastupuje tzv. očistná fáza. Rozpoznáš ju tak, že zo začiatku sa môže zdať, akoby sa tvoje vlasy zbláznili. Buď sú strašne mastné, alebo, naopak, suché, alebo raz také a raz také. Pokračovať v čítaní Nebojme sa tuhého šampónu

Posted on Vložiť komentár

Narodeninová súťaž Zbojníka Paprčku

Súťaž je ukončená, výhercovia sú uvedení na Facebooku a Instagrame. Gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť. 🙂

Osláv 1. narodeniny spoločne so Zbojníkom Paprčkom a nenechaj si ujsť súťaž o jeden z dvoch balíčkov kvalitnej a voňavej vegánskej kozmetiky netestovanej na zvieratkách v hodnote 45 €. Pokračovať v čítaní Narodeninová súťaž Zbojníka Paprčku

Posted on komentáre 2

Recenzia na dezodoranty Schmidt’s Naturals

Dezodoranty Schmidt’s Naturals sa v našej ponuke pekne zabývali, a tak sme sa im rozhodli trošku pozrieť na zúbky a urobiť takú minirecenziu a porovnanie ich dvoch variantov, klasického (ylang ylang + nechtík) a toho na citlivú pokožku (jazmínový čaj). Vyskúšali sme ich na vlastnej koži a toto sú naše postrehy. Pokračovať v čítaní Recenzia na dezodoranty Schmidt’s Naturals

Posted on Vložiť komentár

Mydlo, olé!

Poznáš kastílske mydlo? My sme veru nepoznali, no o to sme radšej, že sa to zmenilo. Teraz je stálicou našej kúpelne a nemenili by sme ho za nič. Je to jednoducho klasický fešák a má kopu dobrých vlastností. Pôvodom je zo Španielska a ako každý správny gentleman, je prirodzený vegán a neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Namiesto nich je v ňom poriadna dávka olivového oleja. Ten sa vyznačuje hydratačnými účinkami, pomáha udržiavať vlhkosť, regeneruje, pokožku nevysušuje, a preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorých trápi suchá alebo citlivá pokožka.  Čo by si teda povedal/-a na všetky benefity kastílskeho mydla v tekutej podobe, s praktickým dávkovačom a s neprehliadnuteľným obalom?

Pokračovať v čítaní Mydlo, olé!

Posted on Vložiť komentár

10 úspechov Cruelty Free International

Veľakrát sa zdá, že boj za práva zvierat je bojom s veternými mlynmi. Vyžaduje si množstvo zdrojov, práce a najmä ľudí zapálených pre vec. No namiesto hádzania flinty do žita treba neustále myslieť na cieľ a nakoniec sa dostavia aj výsledky. V Cruelty Free International by o tom vedeli rozprávať, počas svojej histórie už určite zažili množstvo sklamaní, no podarili sa im aj skutočne veľké veci. Pozrite sa aké.

Pokračovať v čítaní 10 úspechov Cruelty Free International

Posted on Vložiť komentár

Je kozmetika v EÚ naozaj netestovaná na zvieratách (cruelty-free)?

Ako začať. Debata o cruelty-free kozmetike je nekonečná. Vstupuje do nej množstvo faktorov, ktoré veľakrát ovplyvňujú výsledok. Napríklad ako človek nechce vidieť niečo, čo je v rozpore s jeho presvedčeniami či ako verí iba tomu, čo podporuje jeho svetonázor. V marci roku 2013 sa zdalo, že sa podarilo povzniesť nad čiastkové záujmy zainteresovaných strán a dosiahnuť vyšší cieľ. K zákazu testovať kozmetiku na zvieratách v EÚ sa tak pridal aj zákaz takúto kozmetiku predávať. Ochrancovia zvierat pookriali, predsa len, bol to výsledok viac ako 20-ročného boja. A tak razom prišiel raj. Alebo len vlk v ovčom rúchu? Veď ako by povedal klasik, ak je všetko netestované, tak nie je netestované nič, nie? Prečo by sme mali vôbec niečo riešiť, však? Ako vždy, keď sa človek odhodlá niečo spochybniť a pozrieť sa na problém bližšie, zistí, že realita nie je taká ideálna ako naše predstavy. Aké sú teda fakty? Najprv sa pozrieme na Nariadenie o kozmetických výrobkoch, potom na nariadenie REACH, oznámenie Európskej komisie, stanovisko Cruelty Free International a nakoniec sa pokúsime dospieť k záveru.

Pokračovať v čítaní Je kozmetika v EÚ naozaj netestovaná na zvieratách (cruelty-free)?

Posted on Vložiť komentár

Kto je Zbojník Paprčka?

Pri vyberaní názvu sme vyperspirovali hektolitre kreatívneho potu, a to z prostého dôvodu. Pre nás sú jednoducho také tie klasické pomenovania, ktoré vymyslíte za päť sekúnd počas jazdy autom do obchodu, nudné ako šľak, a tak sme hľadali niečo, čo v nás zarezonuje alebo, ak chcete inými slovami, rozozvučí tvorivosťou neuróny, ktoré potom telom budú vysielať šteklivé elektrické impulzy (50 Shades of Creativity).

Pokračovať v čítaní Kto je Zbojník Paprčka?