Doprava v (pred)vianočnom období

Predvianočná dopravná kalamita je už na obzore, a preto sme na nasledujúci týždeň zaviedli trochu špeciálny režim. Asi najpodstatnejšia je pre teba táto informácia:
Objednávky prijaté do 16. 12. 2018 (nedeľa) do 20.00 hod s platbou kartou/na dobierku stihnú prísť do Vianoc. Prečo to tak je?

  • Zásielkovňa (2,90 €) a Kuriér na adresu (4,50 €): doručenie je 2 dni po tom, čo podáme balíček (D+2). Zabezpečuje nám ich Zásielkovňa a tento termín si stanovila ona (aj v prípade zásielok odoslaných neskôr však urobia všetko, čo bude v ich silách, aby to do Vianoc stihli, akurát to už nevedia zaručiť).
  • Doručenie na poštu (3,50 €): balíčky do 2 kg posielame ako list 1. triedy, preto je ich doručenie 1 deň po tom, čo podáme balíček (D+1). Ťažšie musia ísť ako balík, preto je doručenie 2 dni po podaní (D+2). No keďže pošta zažíva pred Vianocami extrémny nápor, už teraz sa objavujú drobné meškania, a preto sme sa rozhodli nechať tam túto časovú rezervu. Pre istotu si to teda cez poštu nenechávaj, prosím, na poslednú chvíľu, lebo žiadne konkrétne termíny na zaistenie doručenia do Vianoc, pošta skrátka nemá stanovené a záruku neposkytuje (lehoty dodania D+1 a D+2 nie sú garantované, aj keď vo všeobecnosti sa dodržiavajú).

Pre tých, čo si radi doprajú trošku adrenalínu, je tu ešte dátum 19. 12. 2018 (streda) do 20.00 hod (opäť v prípade platby kartou/na dobierku). Tieto dva spôsoby dopravy sú expresné (preto ten vyšší poplatok), ale možno niekomu zachránia Vianoce. 🙂

  • Expresný večerný kuriér v BA (6 €): zabezpečuje ho Zásielkovňa, rozvoz balíčkov je medzi 18.00 a 22.00 hod v rámci Bratislavy po dohode s kuriérom. Tento termín si opäť stanovila ona.
  • Expresný kuriér na adresu (6 €): zabezpečuje ho pošta, no je to taká trochu nadštandardná služba – lehota dodania (t. j. D+1) je v tomto prípade garantovaná.

No a pre tých, čo nestihnú ani tento termín, tu ešte vždy máme darčekové poukážky, ktoré po prijatí platby obratom posielame na mejl (najneskôr však do 24 hodín).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.