Posted on Vložiť komentár

Mydlo, olé!

Poznáš kastílske mydlo? My sme veru nepoznali, no o to sme radšej, že sa to zmenilo. Teraz je stálicou našej kúpelne a nemenili by sme ho za nič. Je to jednoducho klasický fešák a má kopu dobrých vlastností. Pôvodom je zo Španielska a ako každý správny gentleman, je prirodzený vegán a neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Namiesto nich je v ňom poriadna dávka olivového oleja. Ten sa vyznačuje hydratačnými účinkami, pomáha udržiavať vlhkosť, regeneruje, pokožku nevysušuje, a preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorých trápi suchá alebo citlivá pokožka.  Čo by si teda povedal/-a na všetky benefity kastílskeho mydla v tekutej podobe, s praktickým dávkovačom a s neprehliadnuteľným obalom?

Poklad z povaly

Kastílske mydlo EcoSoapia

Prenesme sa teraz o pár rokov späť. Kde bolo, tam bolo, v Spojenom kráľovstve žil raz jeden Steven Chasan. Tento Steven Chasan si v roku 2006 prezeral dokumenty po svojom starom otcovi a našiel medzi nimi aj jeho recepty na mydlo. Starý otec bol totiž v tridsiatych rokoch minulého storočia mydlárom. Na rozdiel od súčasnosti sa vtedy mydlá vyrábali poctivo a bez škodlivých zložiek. S týmito pokladmi sa Steven vybral za odborníkmi a tí zostali v šoku. „Ako tie mydlá vydržia čerstvé bez parabénov?“ „To sa nezakonzervujú žiadnou syntetickou látkou?“ A už mu do nich chceli kadečo napchať. Steven sa však nedal a trval na tom, aby receptúra mydla zostala autentická, čo sa po niekoľkých pokusoch aj podarilo, rodinná mydlárska tradícia sa obnovila a ekologické mydlá EcoSoapia boli na svete.

Dá sa to aj bez syntetiky

Koža je náš najväčší orgán, a preto jej treba dopriať adekvátnu starostlivosť. Všetky zložky v týchto mydlách sú preto bio, biologicky odbúrateľné, nie sú geneticky modifikované, neobsahujú umelé farbivá ani syntetické vône. Esenciálne oleje v nich sú destilované použitím vodnej pary, zatiaľ čo rastlinné oleje sú za studena lisované, vďaka čomu si zachovávajú všetky svoje skvelé vlastnosti. Práve tento poctivý prístup k zloženiu aj samotnej výrobe im priniesol aj dve ceny: Natural Products Best Body Care Award a Sunday Times Best Organic Body Care Award.

EcoSoapia – ocenenieLuxusný dizajn

Kastílske mydlá EcoSoapia sa pýšia aj ďalšou cenou, prvým miestom v medzinárodnej súťaži etikiet FINAT, ktoré získali za svoj jedinečný dizajn. Je výsledkom ich „comebacku“ na kozmetickú scénu po dlhšej odmlke a postaral sa im oň slávny britský umelec David Smith. Pastelové odtiene spája so zlatistými odleskmi a vytvára kresbu, ktorá je skôr umeleckým dielom než obyčajným obalom.

EcoSoapia – dizajn etikety

 

Tak, čo, ktoré bude pre teba to pravé? Levanduľa, muškát, pomaranč alebo jednoduchá klasika bez pridanej vône?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.