ECOSOAPIA

História značky EcoSoapia sa začala písať v roku 2006, keď si Steven Chasan prezeral dokumenty po svojom starom otcovi a našiel medzi nimi aj jeho recepty na kastílske mydlo. Ten bol totiž v tridsiatych rokoch minulého storočia mydlárom. Boli to časy, keď sa, na rozdiel od súčasnosti, mydlá ešte vyrábali poctivo a bez škodlivých zložiek.

S týmito receptúrami Steven oslovil rôznych výrobcov a tí nechápali, ako mydlá vydržia čerstvé bez parabénov či syntetických konzervantov, a pokiaľ išlo o ich kvalitu a trvanlivosť, boli dosť skeptickí. Steven sa však nenechal odradiť a trval na tom, aby zloženie zostalo autentické, čo sa po niekoľkých pokusoch aj podarilo a rodinná mydlárska tradícia sa úspešne obnovila.

Korene kastílskeho mydla siahajú do Španielska a je prirodzene vegánske, pretože sa vyrába z olivového oleja, ktorý je známy svojimi hydratačnými účinkami, pomáha udržiavať vlhkosť, regeneruje, pokožku nevysušuje, a preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorých trápi suchá alebo citlivá pokožka.

Viac informácií o jeho kvalitných zložkách aj o jedinečnom dizajne či získaných oceneniach nájdeš tu: https://zbojnikpaprcka.sk/kastilske-mydlo/.

Nenašli sa žiadne produkty vyhovujúce tvojmu výberu.