Kto je Zbojník Paprčka?

Pri vyberaní názvu sme vyperspirovali hektolitre kreatívneho potu, a to z prostého dôvodu. Pre nás sú jednoducho také tie klasické pomenovania, ktoré vymyslíte za päť sekúnd počas jazdy autom do obchodu, nudné ako šľak, a tak sme hľadali niečo, čo v nás zarezonuje alebo, ak chcete inými slovami, rozozvučí tvorivosťou neuróny, ktoré potom telom budú vysielať šteklivé elektrické impulzy (50 Shades of Creativity).

Povestný brainstorming (mozgobúrka) nás teda chytil za pačesy (Iva namiesto toho za uši, keďže vlasov mu už veľa neostalo, díky, gény) a kmásal nami až dovtedy, kým z tých našich mozgových lalôčkov nevytriasol Zbojníka Paprčku. Okamžite nám prirástol k srdcu, keďže bol prejavom niečoho, čo v nás driemalo a zrazu nabralo podobu, skoro až veľmi konkrétnu, aby sme tomu boli schopní hneď a zaraz uveriť. Nuž, nenechali sme ho veru skúškou prejsť protekčne a poriadne sme ho vyžmýkali, až do špiku kosti rozanalyzovali, až kým z neho nezostala iba tá povestná esencia idey.

Aby sme vás však viac nenaťahovali, poďme po poriadku. Zbojník je rebel, huncút, v romantickom zmysle slova a vo folklóre hrdina, ktorý chráni slabších a „nešťastným“ zemepánom berie, čo im, mierou ľudskosti merané, nepatrí. Taký je aj náš zajo. Nechce veľkým spoločnostiam, ktoré kašľú na akýkoľvek život a vykorisťujú ho vo svoj prospech, nechať voľnú vládu nad svetom. Nie, chce sa im hrdo postaviť a ukázať im, že sa to dá aj inak. S láskou a pokorou. Bez krutosti a ohľaduplne. Je ochrancom všetkých trpiacich zvierat na svete, je stelesnením toho, čomu veríme. A prečo Paprčka? Má to dobrý cveng, v našich hlavách to vyvolá krásne zlatunké packy zvieratiek, viete, tie také ňuňkavé vankúšiky, po ktorých si hopkajú svetom. Samozrejme dovtedy, kým im to človek nezmarí.

A tak teda znak ku znaku sadol a ľaľa, Zbojník Paprčka, pre nás symbol nekončiaceho boja za práva zvierat, proti ľudskej krutosti a za trochu lepší svet, v ktorom nemusí nikto pričinením druhých trpieť, sa zrodil.

Nezačnite si hneď spájať zbojníkov s hrdlorezmi a paprčky s tým, čo babka dáva do polievky. Slová predsa majú významov viac a vždy fungujú v nejakom kontexte – nad vecami sa stačí len zamyslieť, hoc aj dvakrát, a nakoniec zistíte, že sa možno javia inak.

Vítame vás vo svete Zbojníka Paprčku, ktorý nikomu nebral a všetkým krásu rozdával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.